Home > Lajme (Page 2)

Ky është kosovari i vrarë sot në Siri..

Edhe një kosovar vritet në Siri Shkuar në 76 numri i kosovarëve të vrarë në luftën në Siri. Së fundmi është vrarë Betim Ibrahimaj nga Komuna e Istogut. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Daut Hoxha. “Policia e Kosovës nga burime të ndryshme ka informacione lidhur me vrasjen e këtij

Read More

Gruaja Dëgjon Tinguj Të Çuditshëm Nën Këmbët E Saj – Zjarrfikësit Thyejnë Trotuarin Dhe Gjejnë Të Vërtetën Tronditëse!

Kemi lexuar shumë histori rreth kafshëve të bllokuara në vende të pazakonta, por kjo është krejtësisht e çuditshme. Një qen gjuetie Jack Russell u zhduk, dhe pronarja e deshperuar e kerkonte prej kater ditesh. Ai papritmas ishte zhdukur pas nje shetitjeje me pronaren e tij. Gina Kaiser është nga Boveney Lock

Read More

Peja dhe Istogu dridhen nga tërmeti

Nje termet ka goditur sot në orën 14 e 5 minuta Pejën dhe Istogun. Qytetarët kanë raportuar se kanë dëgjuar dridhjet e tokës, ndërsa nuk ka njoftime për dëme materiale. Epiqendra mësohet të ketë qenë rreth 55 km nga Podgorica, ndërsa fuqia e tij raportohet të ketë qenë 4.1 ballë të Rihterit. Edhe

Read More