Tuesday, December 11, 2018
Home > Këshilla Islame > Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral

Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral

Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër që merret nëpër barnatore. Ilaç natyral kundër anemisëTë përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arra të bluara dhe lëng nga një limon. Të përzihet gjithçka mirë dhe tri herë në ditë ta hani nga një lugë. Shtypja e lartë e gjakutTe problemet me shtypje të lartë të gjakut sugjerohet që për çdo ditë të përzieni 100 gramë arra dhe të njëjtën sasi të mjaltit, dhe ta hani për 45 ditë Dhimbjet e kokë Jo vetëm se janë të shijshme, por kombinimi i mjaltit me arra është vërtetuar se ndihmon në shërimin e dhimbjeve të kokës dhe pagjumësinë.Të thatit në lukth Te ky problem nevojitet të përgatisni qumështin e arrave me mjaltë. Përgatitja është e thjeshtë: 20 gramë arra të bluara të përziera me ujë të ngrohtë, të përzihen mirë dhe të vazhdoni tutje. Në qumësht të shtoni dy lugë mjaltë dhe çdo gjysmë ore para ushqimit t’i konsumoni dy apo tri lugë.

%d bloggers like this: